بلاگ

3 نکته مهم در مورد تجهیزات مهد کودکی

مهد

تجهیزات مهد کودکی می توانند به عنوان یکی از اصلی ترین وسایل بازی در مهد ها در نظر گرفته شوند. این تجهیزات تنها مختص به استفاده در مهد ها نیستند.

در مطالب قبلی شما را با فاکتور های موثر بر ایمنی تجهیزات آشنا کردیم.

در پارک ها و زمین های بازی نیز از این وسایل استفاده می شود.

زمین بازی بیشتر از نوسانات، اسلایدها و وسیله ای برای سرگرمی کودکان است. نوع نمایش که در یک زمین بازی اتفاق می افتد نشان دهنده یکی از مهمترین قسمت های رشد کودک است. زمین های بازی یک عنصر اساسی برای سلامتی و رشد ذهن و بدن است.

بازی با تجهیزات مهد کودکی فرصتی برای کودکان فراهم می کند تا طیف وسیعی از مهارت های اجتماعی، عاطفی، جسمی و روحی را تمرین کنند. با درک مزایای اضافه کردن تجهیزات تحریک کننده و چالش برانگیز زمین بازی، می توانید ارزش بازی را افزایش دهید.

مهد کودک

رشد را از طریق تجهیزات زمین بازی تحریک کنید

یک زمین بازی به خوبی طراحی شده کودکان را به بازی و مهارت های کلیدی توسعه می آموزد. فعالیتهای زمین بازی مانند چرخش، کوهنوردی و کشویی ممکن است در خارج “فقط سرگرم کننده” به نظر برسد، اما سیستمهای مهم بدن را برای توسعه و عملکرد صحیح آغاز می کند.

حرکاتی که کودکان در یک زمین بازی انجام می دهند، مهارت های حرکتی  خوب را به همراه قدرت اصلی ایجاد می کنند. سیستم حسی را کنترل می کند که تعادل و هماهنگی را کنترل می کند – و آگاهی بهتری از بدن ایجاد می کند.

فواید تجهیزات مهد کودکی از نظر رشد کودکان

بازی های حسی

اکتشافات خود هدایت شده در صفحه نمایش های حسی به کودکان کمک می کند تا حواس خود را بیشتر توسعه دهند. پنل های لمسی بالا راه های مختلفی برای رشد مهارت های شناختی، لمسی، حسی، حرکتی، عاطفی، اجتماعی و زبانی ارائه می دهند و کودکان را به بازی با یکدیگر و استفاده از تصورات خود دعوت می کنند.

موسیقی

کودکان می توانند قدرت یا ریتم را کشف کنند، تغییراتی ظریف در لحن را تجربه کنند، و بسیاری از روش های صداهای مختلف را می توان خلاقانه از طریق مجموعه کلاهبرداری، متالوفون و طبل ما ترکیب کرد.

صدا ها و نور ها

بازی های تعاملی حرکت فیزیکی را ترغیب می کند و هماهنگی دست و چشم و همچنین آگاهی مکانی را به چالش می کشد. با گزینه هایی برای بازی های سر به سر یا بازی خلاقانه فردی، مهیج، سرگرم کننده و با ارزش است.

تاب بازی

حرکت برگشتی و عقب نوسانات، سیستم عصبی کودک را با تحریک دیداری، وستیبولار و اختصاصی در اختیار شما قرار می دهد، زیرا می آموزد که چگونه بدن آنها در فضا حرکت می کند و چقدر تلاش برای افزایش یا کاهش سرعت آنها می کند.

سرسره بازی

کشویی یک حس چندگانه را شامل می شود، از جمله دهلیزی، لامسه و سلوک. غلتک افقی (غلتک جدول ™) به کودکان اجازه می دهد از همه طرف بدن خود به جلو و عقب بکشند، که باعث تحریک مناسب و لمسی و فشار عمیق می شود و قدرت بالای بدن را به چالش می کشد.

مهم ترین مهارت هایی که کودکان کسب می کنند

وقتی کودکان از تجهیزات زمین بازی به عنوان پایه ای برای بازی های تخیلی استفاده می کنند، از خلاقیت تشویق می شود. تخیل کودک یک برج کوهنوردی را به یک سفینه فضایی یا قایق تبدیل می کند.

مهارت های حل مسئله را می توان با عناصر مختلف کوهنوردی افزایش داد. کودکان کار می کنند تا دریابند که چگونه از طریق تجهیزات جسمی، به خصوص وسایلی که برایشان تازگی دارد حرکت کنند.

برای تهیه بهترین انواع تجهیزات مهد کودکی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =