بلاگ

اهمیت تجهیزات مهد کودکی بر روان کودکان

تجهیزات پارکی

آیا می دانید تجهیزات مهد کودکی چه کاربرد هایی دارد؟ آیا می دانید این تجهیزات در زمین های بازی چه تاثیری می تواند بر روان کودکان داشته باشد؟ همانور که می دانید بازی در زمین های بازی و استفاده از تجهیزات مهد کودکی می تواند نقش بسیار مهمی در رشد و پرورش کودکان چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی داشته باشد.

در مطالب قبلی شما را با انواع تجهیزات مهد کودکی اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

کودک بودن شما را برای بزرگسالی با تمام شادی ها و چالش های زندگی آماده می کند، و چه راهی بهتر برای یادگیری به عنوان یک کودک از این که فرصتی برای بازی آزاد فراهم شود؟

خنده در حال دویدن پریدن سنگ نوردی. نوسان کشویی وقتی به یک زمین بازی فکر می کنید، به یک محیط شاد و بی خیال فکر می کنید. اما چیزهای بیشتری اتفاق می افتد فقط سرگرم کننده است. زمین های بازی به عنوان بسیاری از کلاس های طبیعت پذیر و رنگارنگ و در فضای باز که در اختیار دانش آموزان در هر سنی فرصت های یادگیری شگرفی قرار می دهند، بیاندیشند.

مهد کودکی

تاثر تجهیزات مهد کودکی

هدف صدای بازی آموزش افراد در مورد مزایای بازی و تأثیرگذاری بر نحوه تفکر بیشتر مردم درباره بازی است. بازی نباید همیشه به عنوان یک فعالیت احمقانه، خارج از برنامه، اختیاری تلقی شود، بلکه یک ابزار اساسی در رشد کودک است. تحقیقات نشان می دهد که بازی آزاد در فضای باز، به بچه ها مزایای ارزشمند بسیاری از جمله توسعه مهارت های جسمی، عاطفی، اجتماعی و شناختی را به کودکان می دهد.

احساسات

در حالی که شما در واقع می توانید از مزایای جسمی بازی دیدن کنید، مزایای داخلی نیز وجود دارد که بازی آزاد مانند رشد عاطفی کودک فراهم می کند. بازی آزاد نقش مهمی در رشد عاطفی کودک دارد و تحقیقات به سه زمینه اشاره کرده است که بازی به کودکان کمک می کند تا از لحاظ عاطفی رشد پیدا کنند: ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس. آزمایش با احساسات مختلف؛ و رهایی احساسات از تروما و آسیب های روحی.

اعتماد به نفس و عزت نفس

وسایل زمین بازی مانند کوهنوردان و وسایل حلق آویز بالای سر بچه ها چالش های جسمی را به وجود می آورند و بازی آزاد آنها را ترغیب به خطرات می کند. وقتی بچه ها این ریسک را مرتکب می شوند و بر چالش غلبه می کنند، احساس موفقیت حاصل می کنند که منجر به عزت نفس بالاتر می شود.

بازی آزاد همچنین کودکان را ترغیب می کند مهارت هایی را ایجاد کنند که اعتماد به نفس را تقویت می کند، مانند حل تعارض و بازی دراماتیک تخیلی. رشد اجتماعی با کودکان و نیز توانایی بازی در خودشان نیز عوامل مهمی در ایجاد اعتماد به نفس هستند.

رمان بازی هایتان را به یاد دارید؟ شما با استفاده از بازی تظاهراتی، از تخیل خود استفاده کردید تا از محدودیت ها و واقعیت های خود خارج شوید و امروزه چیز زیادی تغییر نکرده است. تحقیقات نشان می دهد که کودکان برای بیان احساسات خود از بازی آزاد استفاده می کنند و یاد می گیرند با ترس و تجربیات ترسناک خود کنار بیایند. بازی آزاد به کودکان اجازه می دهد تا کاملاً خود را ابراز کنند بدون اینکه کسی یا هر چیزی آنها را عقب نگه دارد.

به خاطر دارید وقتی تجهیزات زمین بازی شما به طرز جادویی به ماشین، خانه یا مدرسه تبدیل شده است؟ تجهیزات مانند تونل ها یا فضاهای محصور باعث آزمایش می شوند و بچه ها از تخیل خود استفاده می کنند و وانمود می کنند از بازی برای احساسات و پیامدهای مختلف استفاده می کنند. این تجربه ها و احساسات با بزرگتر شدن بچه ها تغییر می کنند. به عنوان مثال، پیش دبستانی ها قدرت و ثبات عاطفی را توسعه می دهند، در حالی که کودکان بزرگتر خودبخودی و طنز را توسعه می دهند.

برای تهیه بهترین انواع تجهیزات مهد کودکی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =