بلاگ

آشنایی بیشتر با تجهیزات مهد کودک

انواع تجهیزات مهد کودکی

در این قسمت از تجهیزات مهد کودکی می خواهیم در مورد تجهیزاتی که بیشتر برای بازی و ورزش کودکان در نظر گرفته می شوند صحبت کنیم. از سال 1929 میلادی بازی برای کودکان شکل تازه ایی به خود گرفت. وسایل بازی و لوازم بسیاری در خارج یا داخل ساختمان مهد کودک ها نصب می شوند که به وسیله ی این تجهیزات مهد کودکی، کودکان با نشاط و انگیزه ی بیشتری در محیط مهد می مانند. استفاده از تجهیزات مهد کودکی با کیفیت، بسیار نکته مهمی است که در سلامت کودکان نقش به سزایی دارد. تجهیزات مهد کودکی نه تنها در مهد ها استفاده می شوند و مورد توجه کودکان قرار می گیرند بلکه می توان آنها را در پارکها، مدارس، مراکز پیش دبستانی و آمادگی ها، و همچنین هرجایی که کودکان بتوانند در آن محیط بازی کنند، دید.

فواید استفاده از تجهیزات مهد کودکی

این نوع تجهیزات مهد کودکی که بیشتر در فضاهای باز مهد ها نصب می شوند، باعث می شود تحرک و فعالیت کودکان افزایش پیدا کند. روانشناسان  بر این باورند که بازی کودکان با تجهیزات مهد کودکی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس کودکان و برقراری ارتباط بهتر با سایر کودکان می شود که در دوران بزرگسالی نتایج جالب توجهی خواهد داشت.

تجهیزات مهد کودکی در زمین های بازی

زمین بازی جایی است که مخصوص بازی کودکان طراحی می شود. بنابراین با نصب تجهیزات مهد کودکی در زمین بازی می توانید یک زمین بازی با بازی های مهیج و جذاب را برای کودکان به ارمغان آورید. جالب است بدانید که برخی از تجهیزات مهد کودکی حتی برای بزرگسالان نیز جذاب و فریبنده هستند. در برلین پارکی طراحی شده است که مخصوص افراد 70 ساله و حتی مسن تر است!

برخی از تجهیزات مهد کودکی عبارت اند از
اله کلنگ، تاب، سرسره، نیمکت های پلی اتیلن، اسب های تعادلی، انواع مختلف استخر های توپی.

آیا می دانید محبوب ترین تجهیزات مهد کودکی از نطر مربیان کدام اند؟ با مطالعه ی مقالات قبل می توانید مدل های دیگری از تجهیزات مهد کودکی بشناسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =